INDUSTRYOLOG MAGAZINE

SAYI 4

ZAMANIN ÖTESİNDEYİM

Kariyer yapmak makam olarak yükselmek, daha fazla para kazanmak değildir sadece. Kariyer; yaptığınız işi bir üst noktaya çıkarabilmek. Daha kaliteli bir iş yapabilmek.
Aslında bulunduğunuz noktada da kendinizi geliştirip kendi birikiminiz üzerine bir şeyler koyup kendinizi gerçekleştirebilmek konularıyla doğrudan alakalıdır. Tabi ki hayatınızın dengesiyle de.

ZAMANIN ÖTESİNDEYİM

Bu yanlışlar birer birer birleşip 1000 leri bulduğu için ne yazık ki ülke olarak ilerleme adına da bir şeyler yapamıyoruz. Hırslarımız, arzularımız doğrultusunda elde ettiğimiz konumlara gerçekten yüksek bir ruh ve
vicdan olgunluğuyla mı geliyoruz Ruhlarını besleyemeyen kişiler sadece hırslarının esiri olarak iş yaşamının maddi gerekliliklerini yerine getirerek bu kariyer basamaklarını bir bir çıktıklarında şu sonucun doğmasına neden oluyorlar. Olgunlaşmamış ruhlarının onları sürüklediği çıkmazdan kurtulmak için astlarını ezmeler, ego savaşları, iletişimsizlikler ve sonuçta ne kendisi ne de beraber çalıştığı iş arkadaşlarının mutlu olduğu, kocaman iş binaları kocaman firmalara dönüşüyoruz.

BU AY DERGİDEKİ KONULAR

06

İH

İŞ HAYATININ PSİKOLOJİK MÜCADELESİ MOBBİNG

Araştırmalara göre yetenekli, işi ve performansıyla öne çıkan, başka bir deyişle diğerlerini kıskandıracak kadar parlak olan kişiler daha çok mobbinge uğruyor. Mağdur kişinin dayanma gücüne bağlı olarak yıllar boyu da sürebiliyor.

Özlem Karakoç - Endüstri Mühendisi

14

BK

BİR KARİYER SERÜVENİ AKADEMiSYENLiK

Büyük bir özveri ile başladığınız üniversite serüveninizin sonundasınız. Acısıyla, tatlısıyla, zorluklarıyla 4 koca yılı geride bıraktınız. Artık meslek hayatınızla ilgili bir karar verme ve hayat çizginizi belirlemeniz gerekiyor. Bu konuda önümüzde birçok farklı seçenek var ve “Akademisyenlik” bunlardan sadece biri.

Burak Yıldız - Endüstri Mühendisi

20

SI

RÖPORTAJ – SİNEM IŞIK

Başardıkça motive oldum ve kendime bir yol çizdim. İnsan kaynaklarının tüm alanlarında deneyim kazanabileceğim fırsatlar yarattım kendime ve hiçbir zaman ‘’ben oldum’’ demedim. Bu süreç boyunca ‘’bu iş benim işim değil’’ deyip sorumluluk almaktan kaçmadım.

Özlem Karakoç - Endüstri Mühendisi

28

SK

SANAT KARİYERİN BİR PARÇASI MIDIR?

Hayatımızı yaşarken en ihmal ettiğimiz şeylerden birisi de ruhumuzdur. Ruhun en temel besleyicilerinden birisi de sanattır. Bu yolculukta bazen buhrana uğradığımız, motivasyonumuzun en dip seviyelere indiği anlara şahit oluruz. İşte bu anları en az sayıya indirmek aslında elimizde.

Ece Yavaşcan - Endüstri Mühendisi

32

EN

ERASMUS NEDİR, NE DEĞİLDİR?

Avrupa’daki Yüksek Öğretim kurumlarının birbirleri ile çok yönlü işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yüksek Öğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri, kısa süreli öğrenci ve akademik personel değişimi yapabilmeleri için hibe niteliğinde karşılıksız mali destek sağlamaktadır.

Emine Süer - Endüstri Mühendisi

36

ŞK

ŞİRKET Mİ KURMAK İSTİYORSUNUZ?

Ekip gerçekten çok önemli bir kişiyi ekibe almaya karar vermeden önce çok fazla düşünüp, ekipteki eksikliklere göre bu alanda belli yetkinliklere sahip olan kişileri dahil etmeniz lazım ki ilerleyen süreçlerde işleriniz daha da akıcı olarak sağlanabilsin.

İlker Mert Akbulut - Endüstri Mühendisi

40

2018 Tİ

2018 TÜRKİYE İNTERNET KULLANIM ve SOSYAL MEDYA İSTATİSTİKLERİ

Türkiye için veriler şu şekilde başlıklandırılmış;

1-Türkiye’deki Dijital Dünyaya Genel Bakış
2-Türkiye’de İnternet Kullanım İstatistikleri 2018
3-Türkiye’de Sosyal Medya Kullanım İstatistikleri 2018

Mehtap Gök - Endüstri Mühendisi

48

OB

OFiSTE BUGÜN BLOGGER OLMAK

Benim çıkış noktam, yani nedenim; gelişim serüvenimi herkese açma, bir şeyler paylaşma, insanlara faydalı olma dürtüsüydü. Amacım bu olduğu içinde kısa vadede çok fazla beklentiler içine girmeden yoluma istikrarlı bir şekilde devam edebildim.

Murat Bilginer - Founder

56

SH

STEPHEN HAWKING

Hawking insanların 100 yıl içerisinde dünyayı terk etmesi ve farklı koloniler kurması gerektiğini söylemiştir. Hawking’ e göre insanlar koloni kuramazlarsa hayatta kalamayacaklardır.

Mehtap Gök - Endüstri Mühendisi

BU AY BİR DÜŞÜNCE NOTU

Murat Bilginer

Industryolog Academy Founder

DERGİDEN

Issuu Sitesinden Oku

Dijital Dergilerimiz Dünyanın En Büyük Dergi Sitesi Issuu Üzerine Eş Zamanlı Yüklenir ve Size Dijital Olmasına Rağmen Elinizde Hissi Yaşatacak Bir Dergi Okuma Hazzı Yaşatır

ABONE OL

 

TÜM ABONELİKLERDE %50 İNDİRİM FIRSATINI KAÇIRMA

 

Gerçek Bir Değişim Yapmaya Hazır Mısın?

Hadi Bu Şeyi Birlikte İnşa Edelim!

Seninle Büyüyeceğimizin Farkındayız Bir Parçası Olduğun İçin Teşekkür Ederiz

Araç çubuğuna atla